Linki sponsorowane

Henna VS Chemiczna koloryzacja włosów

piątek, 16 maja 2014



Ja dokonałam wyboru i żałuję, że tak późno przekonałam się do roślinnej koloryzacji. Nie miałam jednak pojęcia, że koloryzowanie 100% naturalną henną dobrej jakości daje tak spektakularne efekty. Wierzę, że dziś przekonam również i Was siłą kilku mocnych argumentów :) Chciałabym przekonać w szczególności rude czupryny. uważam ze henna jest dla nas stworzona!
Henna pod wieloma względami jest idealną metodą koloryzacji. Dlaczego?

Jej liczne zalety:
I LOVE red hair, one day i will dye my hair some shade of it.
takie włosy mieć! :)źródło Pinterest

  • nadaje włosom blask i wielotonowy kolor 
  • dobrze pokrywa siwe włosy (mocny argument moim zdaniem) 
  • zapobiega utracie blasku oraz łamaniu włosów 
  • domyka łuski włosa dzięki czemu są mniej podatne na zanieczyszczenia środowiska, wpływ promieniowania słonecznego, chlor 
  • systematyczne farbowanie henną utrwala kolor dzięki czemu jest w dużo mniejszym stopniu wypłukiwana z włosa aniżeli chemiczna farba - w jaki sposób? - barwnik henny  wnika do kory włosa i łączy się z włóknami keratynowymi, kolor się utrwala
  •  systematyczne koloryzowanie henną utrwala na tyle kolor że nie ma potrzeby tak częstego jej używania - oszczędzamy w ten sposób pieniądze 
  • nadaje się idealnie do rudych włosów - ależ tak! podstawowym składnikiem henny jest Lawson - czerwono-pomarańczowy barwnik, henna z efektem - na brunetkę czarnulkę czy kasztanka będzie miała domieszkę innych roślinnych barwników (będą to wówczas tzw henny złożone)
  • stosowana jest przez marokańskie kobiety od wielu wielu lat
W tym miejscu zaznaczam, że wymienione zalety dotyczą 100% naturalnej henny roślinnej. Zwracajmy uwagę na jej skład i producenta .
Henna Hair Dyes - Henna (red, brown), with Indigo (black), with Cassia (blonde)
Dodaj napis henna (rude i brąz) Indygo (wlosy czarne) kasja (blond) źr. pinterest

Minusy henny
  • za pomocą henny radykalnie nie rozjaśnimy włosów.  Krótko pisząc za pomocą henny nie przejdziemy transformacji z brunetki na blondynkę. Ale nikomu taka zmiana nie przyjdzie do głowy kiedy zacznie przygodę z henną :)
  • koloryzacja henną jest dość czasochłonna i wymaga wcześniejszego przygotowania
  • pierwsze farbowanie henną może przynieść dość nieoczekiwane efekty w zależności od tego jaki jest nasz naturalny pigment ( ja mam włosy kasztanowe, hennę nakładałam na włosy farbowane na miedziany kolory i otrzymałam piękną miedź) 

Zalety farbowania chemicznego
  • możliwość rozjaśnienia włosów
  • szybkość i wygoda farbowania
Minusy farbowania chemicznego
  • koloryzacja chemiczna często przyczynia się do powstania efektu splątanych końcówek i pozbawionych życia włosów, efekt świeżości koloru utrzymuje się krótko, zdrowy stan włosów po farbie jest złudny, włosy stają się coraz bardziej zniszczone i mogą coraz bardziej wypadać 
  • zawartość PPD jest potencjalnie rakotwórcza, amoniak i sole amonowe używane w farbach wysuszają włosy (pisałam o tym tutaj) i są potencjalnie silnymi alergenami), tutaj posłużę się zdjęciem ukazującym reakcję alergiczną po użyciu farby L'oreal czekoladowy brąz
Spuchnięta twarz i swędżaca skóra głowy Stacy Ditroia www.rockitnapptural.com
 Stacy Ditroia mimo wykonania testu alergicznego doznała silnej reakcji uczuleniowej. Firma L'oreal potwierdziła, że reakcja jest prawdopodobnie spowodowana przez PPD. O jej historii możecie poczytać tutaj Horror z farbowaniem włosów "wyglądałam jak kobieta słoń

Macie jeszcze wątpliwości Kobietki? Po prostu spróbujcie raz i pokochacie na zawsze !
Ja będę polecać, rozpowszechniać i promować farbowanie henną!

 Nie sądzicie, że wygrywa zdecydowanie w starciu w chemicznymi farbami? :)

 
8 komentarzy on "Henna VS Chemiczna koloryzacja włosów "
  1. Jak do tej pory żadna farba (oprócz rozjaśniacza Joanna) mi nawet włosów nie wysuszyła. Za dobrze o nie dbam :D Ale w sumie z henną mam ten problem, że ponoć żeby ufarbować włosy inną farbą trzeba całkowicie z henny zejść. To prawda, że nie można włosów po hennie farbować chemicznie?

    OdpowiedzUsuń
  2. Po hennie można śmiało farbować chemicznymi farbami pod warunkiem że henna była w 100% roślinna bez dodatków chemicznych, jeśli henna je miała (często są to tzw. sole żelaza) (niektóre henny ELD, czy drogeryjne pseudo henny) reakcja na farbę chemiczną może być różna. Podstawa - dobra jakościowo henna i nie będzie problemu. Znam osoby które farbowały włosy np. Matrixem a wcześniej miały Khadi i było wszystko w porządku :) Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Lubię farbować henną ze względu na jej działanie odżywcze, niestety kolor po hennie utrzymuje mi się jakieś dwa tygodnie, więc pod względem farbowania to naprawdę droga impreza i niezbyt opłacalna :/

    OdpowiedzUsuń
  4. A ile razy razy farbowałaś? henna z czasem zaczyna utrwalać się na włosach stąd te pierwsze koloryzacje mogą być nieco nietrwałe;)

    OdpowiedzUsuń
  5. hoduję naturalki,ale jak nie wytrzymam to zamiast chemicznej wybiorę hennę :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Też mam naturalki, ale sięgnęłam pare razy po Cassie. Byłam zadowolona. Musiałam się jednak nauczyć jej używać. Naturalna zmiana koloru zawsze jest górą jak każda naturalna forma zadbania o swoją urodę! :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Też mam chęć na Kasję, można zamówić z sklepie Pole henny :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Moja żona korzysta z henny do włosów i wiem, że jest bardzo zadowolona. Na stronie https://ecoproduct.pl znajdziecie sobie nawet artykuł na ten temat przeczytać i wydaje mi się, że każdy zainteresowany chętnie po nie sięgnie. Jeśli decydujemy się na jakieś nowości to powinniście pierw o wszystkim się dowiedzieć.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, do każdego staram się odnieść, Zapraszam do grona obserwujących, ja ze swojej strony na pewno zajrzę do Ciebie :))

Ad sense

Blogi kosmetyczne

Blogger news

Follow Us

...

...